0224 342 60 00 (Pbx)

Üretici Garantisi Bozulmadan Tüm Marka Araçlara Bakım ve Onarım "Garantili Servis"
Doğru far ayarı ne kadar önemlidir ?
 
Aracınızda yanlış olarak ayarlanan farlar sadece sürücü için değil, diğer sürücüler açısından da tehlike arz etmektedir. Yanlış ayarlanan farlar sadece yeterli aydınlatmayı sağlayamamakla kalmaz, aynı zamanda karşıdan gelen araçların sürücülerinin de gözünü alır. Bu yüzden her zaman güvenli sürüş sağlamak için farlarınızı düzenli aralıklarla kontrol ettirmek önemlidir.

Gündüz bile farlar açık sürüş yapmak neden tavsiye edilir ?

Gündüz sürüş lambalarının 20 kadar AB ülkesinde zorunlu haldedir. Bu ülkelerdeki kaza istatistikleri bu durumu  ortaya koymaktadır. Kısa farla seyir halinde olan araçları görmek sisli, karlı ve yağmurlu hava şartlarında her zaman daha kolaydır. Bunun yanında kısa farla sürüş,far ampullerinde daha fazla aşınma ve yıpranmaya neden olur. Bosch'un Plus90 ve Longlife Daytime gibi güçlü ampülleri tasarlayıp geliştirmesindeki ana sebebi bu yıpranmayı ve aşınmayı azaltarak üstün ışık verimi elde etmesidir . günün gece veya gündüz her saatinde farları açık olarak aracınızı kullanmanıza olanak tanıdıkları için sürücülerin düzenli olarak Bosch ampullerine en yüksek puanı verdiği ampirik deneyler ile elde edilmiştir.

Sis lambaları kullanırken nelere uymak gerekir ?
 
Sis lambaları görüş alanı yağmur sis veya kar yüzünden ciddi şekilde azalmış ise kullanıma hazır hale getirilmelidir. Arka sis farları görüş alanı  50 m'ye kadar düştüğünde kullanılmalıdır.
 
Silecek kalitesi neden bu kadar önemli ?
 
Sürücüler için iyi bir görüş alanı büyük oranda sileceklerin kalitesine bağlıdır. Nihayetinde silecekler ortalama olarak 750.000'in üstünde silme çevrimi yapmaktadır. Bu da yaklaşık 80 futbol sahası büyüklüğünde bir alana denk gelecektir.
  • Doğrudan güneş ışığına ve ısısına maruz kalınan -30°C ile 80°C arasındaki sıcaklık dalgalanmaları
  • Ön camdaki kir, böcekler,çamur,buz, vs.
  • Kimyasal etkiler
Silecekler ne zaman değiştirilmeli?

Silecek lastikleri aşındığında en iyi derecede gören gözler bile aracınızın camı üzerinde sağlıklı olarak görmede sorun yaşar. Bu durumda bile sürücülerin çoğu,sileceklerin her çalışmasında duyulan gıcırdama sesi can sıkmaya başlayıncaya kadar sileceklerini değiştirmez. Ama bu noktada artık iş işten geçmiştir. Bu Yüzden sileceklerinizin düzenli ve mevsimsel olarak kontrol edilmesinde fayda vardır.

Ancak montaj sırasında yanlış silecek kolu takılması cam üzerinde ciddi çiziklerin oluşmasına neden olabilir. En olumsuz hava koşullarında bile en iyi silme etkisi sağlamak için sileceklerinizi doğru şekilde ayarlar ya da gerekirse aracınıza Bosch markalı, sınıfında en kaliteli ve uzun ömürlü yeni ürünler takarız.
Bosch Car Service - Aydınlatma ve Görüş Rehberi - AVRUPA OTO Boschcar Yetkili Servisi
AVRUPA OTO Boschcar Yetkili Servisi olarak, tüm marka araçların mekanik bakım ve onarımları ile kaporta, boya ve hasar onarım işlemlerini 29 Yıllık Sektör Tecrübesi ve bunun yanında 15 senelik Renault yetkili servisliği tecrübesi ile sahip olduğu TSE 13168 1.sınıf Özel Servis ve TSE 12047 alternatif yetkili servis hizmet yeterlilik belgeleri ve ISO 9001:2015 kalite yönetim sistemi güvencesi altında orijinal yedek parçalar kullanılarak ‘ 2017/3 sayılı Motorlu Taşıtlar Sektöründeki Dikey Anlaşmalara İlişkin Grup Muafiyeti Tebliği¹ ne göre araçların üretici ve distribütör garantisi bozulmadan tüm markaların alternatif yetkili servisi olarak bakım ve onarım hizmetlerine devam etmektedir.